STROM

Seminár STROM, organizovaný Združením STROM, je korešpondenčná matematická súťaž. Je určený pre žiakov stredných škôl, no zapojiť sa môžu aj mladší. Každý školský rok čakajú na riešiteľa dva semestre, v ktorých dostane zadania dvoch sérií. Tí najlepší riešitelia sa potom dostanú na 6-dňové sústredenie a zažijú veľa zábavy.

Sústredenia sa zúčastňuje 32 najlepších riešiteľov(20 z poradia, 12 z matboja – viď pravidlá) a 8-9 vedúcich. Spolu si užijú 6 dní plných zábavy a matematiky. Na sústredení účastníci vystupujú ako nejaké postavy vo vedúcimi pripravenom deji. Niekedy sú dezertéri americkej armády, inokedy zas archeológovia hľadajúci vzácny artefakt. V každom príbehu musia účastníci zabrať ako psychicky, tak aj fyzicky a zo sústredenia si odnášajú mnoho zážitkov a nových vedomostí.

Viac o súťaži a jej pravidlách sa dozviete tu alebo prípadne preklikaním z domovskej stránkywww.seminar.strom.sk.

Rudolf Zrebný

Som obyčajný človek, ktorý má rád matematiku. Aj to je dôvod, prečo som sa stal učiteľom matematiky a vo voľných chvíľach pracujem na webe pohodovamatematika.sk. Časť voľného času venujem tvorbe webových stránok a bicyklovaniu v prírode. Inak sa snažím väčšinu dňa prežiť s mojou krásnou rodinkou.